Danışmanlık, Hizmetlerimiz

Kurumsal Yabancı Dil Danışmanlık Hizmetleri

Kurumsal Yabancı Dil Danışmanlık Hizmetleri

Küresel ekonomi çağında çalışanların ve yöneticilerin yabancı dil yetkinliği kurumsal işleyişin ve iletişimin yetkinliği konusunda belirleyici hale gelmiştir. Bu yetkinliğin garanti altına alınması için kurumların iki seçeneği vardır: 1- İstihdam sırasında gerçek pratik yabancı dil yetkinliğini güvenilir bir şekilde ölçerek işe almak, 2- Var olan çalışanların yabancı dil yetkinliklerini geliştirmek için eğitim aldırmak.
Birinci seçenek çok daha güvenli bir yöntem olmasına karşın kurumlar adayların yabancı dil yetkiliklerini doğru araçlarla ölçmeye yönelik bir yetkinliğe sahip değildirler. Oysa genel geçer yabancı dil testlerinden ziyade kurumun ihtiyacı olan yabancı dil yetkinliğinin belirlenmesi ve kişinin bu yetkinliğe sahip olup olmadığının ölçülmesi gerekir.
İkinci seçeneği tercih eden kurumların genellikle bu ihtiyacı aslen bireylere yönelik çalışan yabancı dil kursları ile karşılamaya çalıştığı görülmektedir. Oysa kurumun ihtiyacına özel tasarlanmamış paket eğitimler hem çok uzun sürmekte, hem çok maliyetli olmakta hem de hedefe yönelik sonuçlar ortaya çıkarmamaktadır.
İMC’nin Kurumsal Yabancı Dil Danışmanlık Hizmetleri ile kurumların insan kaynağında duyduğu yabancı dil yetkinliği iş/performans odaklı olarak tespit edilebilmekte ve buna yönelik işe alım sistemleri kurulabildiği gibi var olan insan kaynağının da eğitimi buradan yola çıkarak kuruma özel olarak tasarlanmaktadır.

İlgili eğitimin üzerine tıklayarak form doldurabilir ve eğitim hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

[toggle type=”white” title=”Kuruma Özgü Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Hazırlama “]

Talep Formu

[/toggle]
[toggle type=”white” title=”Kurumsal Yabancı Dil Yetkinlik Analizi (Kurumun İhtiyacı ve Çalışanların Yetkinliklerinin Karşılaştırılması) “]
Talep Formu
[/toggle]
[toggle type=”white” title=”Yabancı Dilde İşe Alım ve Mülakat Hizmeti”]
Talep Formu
[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir